Zapraszamy do sekcji, która odkryje przed Tobą kluczową wiedzę na temat języka japońskiego. Jeśli planujesz wyjazd do Japonii lub naukę japońskiego to nasz Mistrz OYAKATA przygotował dla Ciebie krótki poradnik z najważniejszymi zwrotami, które ułatwią Ci komunikację w codziennych sytuacjach. Ponadto poznasz wymowę, pisanie i gramatykę japońską. Nasz mistrz podzieli się z Tobą również japońskimi przysłowiami, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć japońską mentalność i kulturę. Nasz przewodnik ułatwi Tobie porozumiewanie się w Japonii i zaimponujesz znajomym i rodzinie swoją znajomością języka. Skorzystaj z wskazówek Mistrza OYAKATA i rozpocznij swoją przygodę z japońskim językiem!
Planując podróż do Japonii każdy potencjalny turysta, nie tylko ten, który interesuje się kulturą japońską, powinien zaczerpnąć informacji na temat najważniejszych zwyczajów, tradycji czy istotnych zwrotów z Kraju Kwitnącej Wiśni.
Przysłowia to krótkie powiedzenia utrwalone w formie pisanej lub mówionej, zakorzenione w kulturze danego kraju lub obszaru i odnoszące się do danej sytuacji życiowej. Charakterystyczne przysłowia posiada niemal każdy kraj na świecie. Bardzo istotną kwestię przysłowia odgrywają w Kraju Kwitnącej Wiśni. Japończycy odnoszą je do wielu elementów codzienności.
Kanji to logografy japońskie zapożyczone z języka Chińskiego. Składają się one na swego rodzaju alfabet japoński, który zbudowany jest ze znaków mających konkretne znaczenie. Nauka języka japońskiego to żmudna praca, jednak z pewnością niezwykle satysfakcjonująca dla osoby, która opanuje tę sztukę.
Język japoński można zaliczyć do grupy najtrudniejszych języków świata, jeśli bierzemy pod uwagę stopień skomplikowania. Mimo to, zdania na temat poziomu trudności samej nauki języka są podzielone. Jedni stanowczo odradzają rozpoczynanie nauki – twierdząc, że ilość wiedzy jest nie do opanowania, a inni z ochotą będą zachęcać nowych uczniów do zgłębiania tajników japońskiego języka.
Język japoński, choć zaliczany jest do grupy najtrudniejszych języków świata, ma swoich zwolenników na całym świecie. Wielu pasjonatów języka japońskiego rozpoczyna jego naukę na własną rękę, by następnie kontynuować ją u boku doświadczonych nauczycieli.
Podróże po Japonii to bez wątpienia również podróże kulinarne. Chcąc poznać smak Kraju Kwitnącej Wiśni, obok historycznych zabytków i malowniczych miasteczek, musisz odwiedzić również prawdziwe, japońskie restauracje. By uniknąć komunikacyjnych problemów – szczególnie w mniejszych miejscowościach – warto przygotować sobie kilka japońskich zwrotów, które z pewnością ułatwią kulinarne odkrycia.
2136 – według japońskiego Ministerstwa Edukacji, co najmniej tylu japońskich znaków musisz się nauczyć, by móc swobodnie czytać japońskie teksty. Początkujący adepci języka japońskiego zaczynają jednak swoją naukę od niespełna 50 symboli, które pozwalają im na zapisywanie pierwszych poznanych słów i zwrotów. To hiragana i katakana – czyli japońskie pismo sylabiczne kana.